Tai Chi

Tai Chi pomaga rozluźnić ciało, zakorzenić je, czyli wypracować równowagę i stabilność, poczuć właściwą strukturę ciała, dodaje sił witalnych. Poprawia w bezpieczny sposób krążenie krwi, subtelnie wzmacnia ścięgna, układ kostny, mięśnie, pomaga wypracować właściwy oddech.

Godziny treningów

W Tai Chi jedni znajdują rodzaj medytacji w ruchu, ponieważ pozwala poczuć zaniedbane i zapomniane części ciała, a jednocześnie wyciszyć umysł. Dla innych jest drogą poszukiwania harmonii w życiu. Dla wszystkich – niezawodną metodą utrzymania dobrej formy i kondycji organizmu.

 

Tai Chi nie da się opisać.Tai Chi trzeba poczuć.

 

Akademia zajmuje się propagowaniem Tai Chi jako chińskiej sztuki, której nie sposób określić jednoznacznie. Wywodzi się ze sztuki walki, źródła swe czerpie z funkcji obronnych. Niewątpliwie istotnym jest również jej aspekt zdrowotny, wszak ruch to zdrowie. Ruch to życie.

 

W Wu Wei nauczamy Tai Chi zgodnie z przekazem szkoły Shou Yi Howarda Choy. Jest to przekaz bardzo bliski tradycyjnemu, źródłowemu sposobowi ćwiczenia Tai Chi w rodzinie Yang. Szczególny nacisk kładziemy na poprawną strukturę ciała i odpowiednie połączenia wszystkich jego części, bez których formy Tai Chi przekształcają się w pustą choreografię. Oprócz długiej formy stylu Yang trenujemy również skróconą 39-ruchową formę, a także formy z orężem (np. z szablą).

 

Co roku organizujemy przynajmniej kilka obozów i seminariów wyjazdowych. Część z nich ma charakter treningowo-wypoczynkowy; tam, oprócz kilku godzin ćwiczeń Tai Chi i Qi Gong, każdego dnia można liczyć na czas wolny lub integrację z grupą. Pozostałe mają charakter ściśle treningowy – zajęć jest więcej i są bardziej intensywne. Tego rodzaju spotkaniami są np. seminaria z Mistrzem Howardem Choy, które odbywają się raz lub dwa razy do roku.